KÜTAHYA EMET İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ BİLAL ŞEN'İN '29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI' KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ BİLAL ŞEN'İN '29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI' KUTLAMA MESAJI

Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü idrak etmenin sevinç ve gururunu milletçe yaşıyoruz.  Geçirilen zorlu süreçler, verilen çetin mücadeleler neticesi elde ettiğimiz Cumhuriyet; birlik ve beraberliğimizin en hakiki  güvencesi olarak ebediyyen yaşayacaktır.

İstiklal ve istikbal mücadelesinde her türlü zorluğa, esarete zulme karşı gücünü binlerce yıllık mazisinden neşet eden aziz milletimiz, vatan müdafaası zaruret olduğunda her şart ve her koşulda kenetlenmeyi bilmiştir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde imkânsızı başarmamızın en büyük ispatıdır.

Bu eşsiz zafer üzerinde yükselen Cumhuriyetimiz hiç kuşkusuz, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak ebediyen yaşayacaktır.Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizin ışığında her alanda gelişmiş, üretken, zengin ve modern bir ülke olarak geleceğe yürüyeceğiz.

Bizler tarihsel hafızamızı, milli ve manevi değerlerimizi, medeniyet tasavvurumuzu daima diri tutacak ve kararlılıkla geleceğe taşıyacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz." sözünde ifade ettiği üzere evlatlarımız, birlik ve beraberliğimizin teminatı olan cumhuriyetten aldıkları güçle medeniyetimizi sonsuza kadar yaşatacaktır.

Şanlı mazimizden aldığımız güçle emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere teslim edeceğiz.  Milli Eğitim ailesi olarak bu kutlu mirasa sahip çıkmak, ülkemizi ve milletimizi daha güçlü yarınlara taşımak, dünyanın geleceğinde söz sahibi olan nesiller yetiştirmek, müşterek hedefimizdir. Bu topraklarda gölgesinde huzur ve güç bulduğumuz al bayrağı ebediyetin göğünde daima dalgalandıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.  

Sadece Cumhuriyetimize ve demokrasimize değil, bayrağımıza, şerefimize, onurumuza, bağımsızlığımıza sahip çıkarak, kutsallarımıza göz diken her girişimi ve oluşumu bertaraf etme azmini her daim göstereceğiz. Biz böyle dik durarak, Devletimize, Milletimize olan bağlılığımızı herkese gösterdikçe Allah'ın izniyle bu bayrak inmeyecek, bu ezanlar susmayacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Kurtuluş Savaşımızın eşsiz komutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet 99. Kuruluş Yıldönümünü  kutluyorum.                    

                                                                                                                                                                                                                                                                    

                                                                                                                                      

Kapaklıca Mahallesi Hükümet Konağı Kat2 Emet/KÜTAHYA - 274 461 3012 274 461 3769

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.