KÜTAHYA EMET İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal ŞEN'in ''10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'' mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal ŞEN'in  ''10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'' mesajı

Cumhuriyetimiz'in Kurucusu, İstiklâl Savaşı'mızın Başkomutanı,  büyük komutan, büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sonsuzluğa intikalinin 83. yıl dönümünde kendisini minnet ve rahmetle anıyoruz. 

Atatürk, Millî Mücadele döneminde ümitsiz, çaresiz ve yorgun düşmüş Türk Milletinin desteğini alarak mücadeleyi kazanan eşsiz bir lider, savaş meydanlarında askeri bir dahi, devlet kuran büyük siyaset adamı, yaptığı yeniliklerle milletin çehresini değiştiren, hayatını vatanı ve milleti için adayan, kahraman bir Türk evladıdır. Bu vasıflarıyla, bütün dünyanın kabul edip, saygı duyduğu liderler arasındadır. Atatürk, milletin tarihi seyrini değiştirebilecek üstün yetenekleri sayesinde, ülkesini askeri ve siyasi zaferlerle uçurumun kenarından kurtarmıştır. Her türlü imkânsızlığa rağmen inandığı fikri uygulamış, ''Ya istiklal, ya ölüm!'' parolası ile Milli Mücadeleyi kazanmış, arkasından bağımsız bir devlet kurmuş ve yaptığı yeniliklerle çağa damgasını vurmuş bir liderdir. Onun savunduğu fikirler ve milleti için verdiği mücadele, ülkemizle sınırlı kalmamış; zihinlerde meydana getirdiği aydınlanma ve yüreklerde yaktığı özgürlük ateşiyle, bağımsızlık mücadelesi veren milletlere örnek teşkil etmiştir.

Onun önderliği ile Türkiye, emin adımlarla muasır medeniyetler seviyesine çıkma ülküsüne azim ve gayretle yürümeye devam etmektedir. Büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti altında birlik ve beraberlik içerisinde, özgür ve mutlu olarak ilelebet yaşamaya devam edeceğiz.

Bu inançla, bütün varlığını yüce milletine adamış olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 83.yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Kapaklıca Mahallesi Hükümet Konağı Kat2 Emet/KÜTAHYA - 274 461 3012 274 461 3769

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.