KÜTAHYA EMET İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal ŞEN'in ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'' mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal ŞEN'in  ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'' mesajı

Tarihin en şanlı direniş destanlarından olan Milli Mücadele'nin başladığı 19 Mayıs 1919 tarihi, aziz milletimizin işgal ve yıkımlara asla boyun eğmeyeceğini, ezelden beridir hür yaşadığı gibi kıyamete kadar da hür yaşayacağını tüm dünyaya ispat ve ilan ettiği bir gün olmuştur.

 

19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Anadolu'nun bağımsızlık yolunda özgürlük meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün gençlerimize armağan ettiği bu önemli günün 103. Yıl dönümündeyiz. Başarıyla sonuçlanarak devletimizin kurulmasının ilk adımı olan ve bağımsızlık mücadelemizin sembolü 19 Mayıs gününün gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi çok manidardır. Çünkü istiklalimize ve istikbalimize ilelebet sahip çıkacak olan, tarihimizden aldıkları ilhamla ülkemizi çok daha ileri seviyelere taşıyacak olan gençlerimizdir. Türkiye´nin istikbali, milletimizin umudu olan gençlerimizin omuzları üzerindedir.  

 

Sevgili Gençler,

   Vatanı için canından seve seve vazgeçen bir ecdadın devamıyız. Bunun bilinci ve kararlılığıyla size olan güvenimiz tamdır ve biliniz ki bu vatan size emanettir. Size teslim edilen bu emaneti muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için sizler de çok çalışmalısınız.

Sizlerin, ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, öz güvenli bireyler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olduğunuzda özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır olmalısınız. Sizleri seviyor, sizlere güveniyoruz.  

 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, gençliğini ve ömrünü bu vatanın kurtuluş ve bekasına adayan tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyor; gençlerimizin ve aziz milletimizin "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı"nı tebrik ediyorum.

Kapaklıca Mahallesi Hükümet Konağı Kat2 Emet/KÜTAHYA - 274 461 3012 274 461 3769

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.