KÜTAHYA EMET İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BİLAL ŞEN'İN '19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI' MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ  SAYIN BİLAL ŞEN'İN '19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI' MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve beraberindeki kahramanların 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'dan Anadolu'ya ayak basarak milli mücadeleyi başlattıkları tarihi günün 104. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz

19 Mayıs 1919; milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde işgal devletlerine karşı bağımsızlık ateşini yaktığı zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız 19 Mayıs, hem milli mücadelemizin silinmez bir hatırası, hem de yüzünü geleceğe dönmüş nesillerin en büyük ilham kaynağıdır.

Sevgili Gençler,

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz." diyerek bu büyük mirası sizlere emanet etmiştir. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak sizlerin olduğu kadar hepimizin sorumluluğudur. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız en önemli amacımızdır. Sizler bizim umudumuz, duamız ve güzel yarınlarımızsınız. Güzel vatanımızın istikbalisiniz. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti'ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ay yıldızlı bayrağımızı medeniyetin göğünde ilelebet dalgalandıracak, ülkemizin adını sınırların çok ötesinde duyuracaksınız. Cumhuriyetimizi geleceğe taşımak için özveriyle çalışacağınıza yürekten inanıyor ve sizlere güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, birlik ve beraberlik içinde nice 19 Mayıs'lar yaşamayı temenni ediyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz milletimizin bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin ve sevgili gençlerimizin  "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                 Bilal ŞEN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kapaklıca Mahallesi Hükümet Konağı Kat2 Emet/KÜTAHYA - 274 461 3012 274 461 3769

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.